akad_sis:turnitin

Turnitin

Prie sistemos papildomai prisijungti nereikia. Turnitin Feedback Studio integruotas į Moodle Užduoties veiklą.

KVK Moodle kursų Užduoties veikloje yra integruotas funkcionalus sutapties patikros įskiepis Turnitin Feedback Studio. Ši priemonė yra skirta aptikti plagiatą studentų baigiamuosiuose ir kursiniuose darbuose. Išsamią darbo teksto sutapties ataskaitą gali peržiūrėti ne tik dėstytojas, bet ir studentas. Studentai savo darbų sutaptį gali pasitikrinti tuo atveju, jei darbo vadovas yra suteikęs šią galimybę savo kurse.

Pagrindiniai Turnitin Feedback Studio privalumai:

 • Patikrina plagiato kiekį įkeltuose rašto darbuose, lygindama juos su aktyviomis ir archyvuotomis interneto svetainėmis bei tarptautinių mokslo duomenų bazėmis (pvz., Elsevier, Springer, Emerald, Nature, EBSCO, IEEE, Wiley, ProQuest, Oxford Uni Press ir kt.). Taip pat su anksčiau įkeltais rašto darbais ir kitais informacijos šaltiniais, pavyzdžiui, elektroninėmis knygomis.
 • Palaiko populiariausius failų formatus: Word, PowerPoint, Excel, PDF, OpenOffice, Rich Text Format (RTF), Text, Google Docs, HTML ir kt.
 • Pateikia išsamią rašto darbo analizę – sutapties ataskaitą, kuri parodo bendrą procentinį sutapties indeksą ir atskirų teksto dalių procentines išraiškas su nuorodomis į šaltinius, kuriuose buvo aptiktas teksto plagiatas.
 • Vertimo sutaptis. Turnitin sistema sugeba išversti 43 skirtingomis kalbomis parašytus darbus į anglų kalbą ir tuomet patikrinti sutaptį ne tik su originalo kalba parašytais tekstais, bet ir angliškais šaltiniais.
 • Dėstytojai gali studentams suteikti galimybę peržiūrėti pirminę sutapties ataskaitą su grįžtamojo ryšio komentarais ir leisti pakartotinai pateikti pataisytą darbą.
 • Sutapties ataskaitose galima įjungti filtrus, neįtraukiančius į plagiato apskaičiavimą šių šaltinių: citatų, nurodytų literatūros šaltinių, nedidelių sutapčių, nuorodų, internetinių talpyklų ir svetainių, atskirų teksto sutapčių ir kt.
 • Komentavimo ir vertinimo įrankiai, palengvinantys ir pagreitinantys vertinimo procesą. Rubrikų kortelės ir vertinimo formos leidžia įvertinti studentų darbus pagal apibrėžtus kriterijus ir skales. Dėstytojai gali dalintis sukurtais kriterijais ir skalėmis, jas pakartotinai panaudoti besimokančiųjų vertinime.
 • Turnitin leidžia studentų darbuose pabraukti, paryškinti, ištrinti tekstą, rašyti komentarus skirtingiems teksto fragmentams ir kiekvienam rašto darbui įrašyti iki 3 min. garsinį komentarą.

Žemiau rasite Turnitin Feedback Studio instrukcijas lietuvių bei anglų kalbomis:

Turnitin Feedback Studio naudojimo klausimais konsultuoja teminiai bibliotekininkai:

Sveikatos mokslų fakultetas: i.dediniene@kvk.lt; r.grigonyte@kvk.lt; r.dauksyte@kvk.lt.

Technologijų fakultetas: v.kairiene@kvk.lt; r.jonauskiene@kvk.lt.

Verslo fakultetas: r.bruziene@kvk.lt; s.sliozeviciene@kvk.lt.

Dėl techninių problemų galite kreiptis į ITC sistemų administratorę Inesą Sereikaitę el. paštu: i.sereikaite@kvk.lt.

 • akad_sis/turnitin.txt
 • Last modified: 2023/12/04 08:00
 • by itcentras